پارک جنگلی نور

آشنایی با پارک جنگلی نور | جاذبه ای پر طرفدار در شمال ایران

در میانه جاده نور به محمود آباد تابلویی وجود دارد که رهگذران را به درون پارک جنگلی نور هدایت می کند؛ جاذبه ای که با عنوان پارک سعیدی آشتیانی نیز شناخته می شود و از نظر کارشناسان با مساحت ۳۶۰۰ هکتار، عنوان بزرگترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است. ورودی غربی این پارک در کیلومتر ۵ جاده اصلی نور به محمودآباد قرار دارد؛ سردری سنگی با پوشش چوبی که شما را به دنیای دیگری فرا می خواند. به دلیل دسترسی مناسب این پارک به جاده ساحلی نور و نزدیکی آن به شهرهای رستم رود، محمودآباد، نور و آمل پذیرای جمعیت زیادی است و در ایام پیک سفر بسیار شلوغ می شود. پارک جنگلی نور در سال ۱۳۵۱ با همت حسین سعیدی آشتیانی -بنیانگذار پارک‌های جنگلی در ایران- طراحی و ساخته شد. به دلیل نزدیکی این پارک به رستم رود تا چند سال همین نام را بر آن گذاشته بودند؛ اما بعدها عنوان پارک جنگلی نور را بر آن نهادند و امروزه این پارک به نام موسسش نیز خوانده می شود. این پارک جزو آخرین باقیمانده جنگل‌های جلگه‌ای در ایران محسوب می شود و نزدیکی به دریا و چشم اندازهای زیبا از ویژگی های آن به شمار می رود. اگر می خواهید بدانید که چه چیزهایی در این پارک انتظارتان را می کشد، همراه مان باشید تا به گوشه گوشه آن سر بزنیم...  

تفریحات پارک جنگلی نور

پارک جنگلی نور وسعت زیادی دارد و فرصت های خوبی را برای خوش گذرانی در اختیارتان قرار می دهد. ۱- رانندگی آرامش بخش یکی از نکات جالب توجه در پارک جنگلی نور آن است که به راحتی می توانید به بخش هایی از آن از طریق جاده آسفالته و مناسب دسترسی پیدا کنید. پس اگر از علاقه مندان به رانندگی در جاده های جنگلی هستید می توانید وارد این پارک شوید و از میان درختان سر به فلک کشیده عبود کنید و از مناظر و چشم اندازها حسابی لذت ببرید.

۲- پیک نیک و عکاسی

در بخش هایی از پارک جنگلی نور، آلاچیق هایی برای اتراق مسافران وجود دارد و محل خوبی برای برپا کردن بساط یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه هستند. همچنین در سایر بخش های پارک نیز می توانید بساط خود را پهن کنید و از طبیعت و زیبایی هایش لذت ببرید.

درختان سر به فلک کشیده، جاده زیبا، درختان کهنسال، حلزون های کوچک و ... سوژه های خوبی برای عکاسی در این پارک هستند و شما می توانید با ثبت آنها در قاب تصاویر، یادگاری خوبی را با خود به خانه ببرید.

 

۳- پرنده نگری 

وارد پارک جنگلی نور که بشوید، کافیست کمی سکوت کنید تا صدای پرندگان را به وضوح بشنوید. اینجا می تواند مکانی مناسب برای پرنده نگری باشد و لحظه های شیرینی را برای تان به ارمغان بیاورد. به ویژه که این پارک زیستگاه قرقاول ایرانی نیز هست و می توانید شانس دیدن این پرنده زیبا را در آن داشته باشید.
۴- پیاده روی و گشت و گذار اگر اهل پیاده روی هستید و دوست دارید این کار را در میان طبیعت انجام دهید سری به پارک جنگلی نور بزنید و در فضای دل انگیز آن و در سایه سار درختان سر به فلک کشیده قدم بزنید. در گوشه گوشه این پارک می توانید زیبایی های طبیعت را لمس کنید و از دیدن مناظر لذت ببرید.

۵- پارک بازی کودکان

اگر کودک به همراه تان است و می خواهید او نیز ساعات خوشی را تجربه کند می توانید به سراغ محوطه بازی کودکان بروید. در این قسمت در گوشه ای بنشینید و شاهد خوش گذرانی دلبندتان باشید و غرق در شادمانی دنیای کودکانه اش شوید.

پست های مرتبط

مقایسه

کلمه کلیدی خود را وارد کنید